Veido odos šveitimas: švytinčios odos link

Veido odos šveitimas: švytinčios odos link

Pirmieji šveitikliai pasaulyje: žiupsnelis istorijos


Prieš gilinantis į šiuolaikiškus odos šveitimo ritualus, panagrinėkime, kokiais šveitikliais ir įrankiais žmonės odą lepino gilioje senovėje. Be abejonės, vieni pirmųjų grožio specialistų buvo egiptiečiai. Manoma, kad būtent jie sukūrė ir ištobulino sauso kūno valymo techniką. Taip pat išsiaiškino, kad pieno rūgštys, randamos vyne ir raugintame piene, puikiai tinka odai atnaujinti. Kone žymiausia istorinė asmenybė, dievinusi pieno vonias, buvo Egipto karalienė Kleopatra. Apie kerintį jos grožį legendos netyla iki šių dienų. 


O štai senovės graikai ir romėnai mėgo „apsišveisti“ odą tiesiogine šio žodžio prasme: tam naudotas specialus įrankis, vadintas strigilu. Tai buvo paprasčiausias lenktas peiliukas, kuriuo, braukiant per odą, pašalinamas prakaitas ir kiti nešvarumai. Šis ritualas dažniausiai buvo atliekamas prieš pat maudynes vonioje. 


Kitos tautos, pavyzdžiui, persai, buvo sugalvoję dar kitokį odos šveitimo metodą. Jų namų ūkiuose buvo galima rasti austinę šveičiamąją pirštinę, vadinamą kiseh, ir baltą, iš gyvulinių riebalų ir natūralių mineralų pagamintą rutulį. Jis vadintas sefidab. Taigi, pats šveitimas, arba sefidabas, vykdavo paprastai: iš pradžių su pirštine patrindavo rutulį, o tada ta pačia pirštine prausdavo odą. Šaltinių teigimu, šis kūno odos priežiūros ritualas galėjo būti naudojamas net 2000 – 4500 metų prieš mūsų erą. 


Veido odos šveitimas ir jo tipai


Pasklaidę istorijos puslapius, sugrįžkime prie esminio klausimo. Kam reikalingas veido odos šveitimas? Kokią naudą jis teikia? Galima teigti, kad veido odos šveitimas – lygios ir skaisčios odos paslaptis. Šveitimu laikoma bet kuri technika, kurios dėka pašalinamos negyvos odos ląstelės. Taisyklingai nušveista oda įgauna švytėjimo, jos paviršius tampa lygesnis. Specialistai išskiria du eksfoliacijos tipus. Aptarsime kiekvieną iš jų.


 • Mechaninė odos eksfoliacija. Ko gero, šis šveitimo būdas – vienas populiariausių ir patogiausių, nes jį galima atlikti tiesiog namuose. Mechaniniam šveitimui gali būti naudojama gelinės ar kreminės konsistencijos priežiūros priemonė (dažniausiai – su grūdeliais), arba specialūs įrankiai: šluostės, kempinėlės ir šepetėliai. Mechaninei eksfoliacijai skirtos kosmetinės priemonės gali turėti cukraus, druskos granulių, maltų riešutų kevalų ar net kukurūzų miltų. Specialistai vieningai sutaria: kuo mažiau abrazyvinių dalelių šveitiklis turės, tuo odai geriau. Svarbu nepersistengti, mat klaidingai arba agresyviai  atliktas mechaninis šveitimas gali pažeisti odą, ją sudirginti. Po šveitimo būtina odą palepinti drėkinamąja priemone, kremu ar serumu: jis sumažins odos jautrumą ir padės „užrakinti“ drėgmę.

  

 • Cheminė odos eksfoliacija. Tai veido odos šveitimas, į pagalbą pasitelkiant švelnius rūgštinius produktus arba fermentus. Pavyzdžiui, AHA (alfa hidroksi rūgštis) ir BHA (beta hidroksi rūgštis). Ši procedūra nereikalauja rankinio šveitimo ir trynimo, kadangi rūgštys pačios puikiai pašalina negyvas, suragėjusias odos ląsteles. Nors dažniausiai ši procedūra atliekama kosmetologo kabinete, rinkoje gausu ir namuose tinkamų naudoti rūgštinių priemonių. 


Kyla klausimas, kurį šveitimo būdą pasirinkti? Vieningo atsakymo, deja, nėra: tai priklauso nuo Jūsų odos tipo ir norimo pasiekti rezultato. Tačiau, žvelgiant plačiau, cheminis šveitimas yra saugesnis: priemonės neturi agresyvių abrazyvinių dalelių, kurios dažniausiai sukelia odos pažeidimus ir ją sujautrina. 


Šveitimo patarimai pagal veido odos tipą


Kaip minėta anksčiau, norint atlikti veido odos eksfoliaciją, svarbu atkreipti dėmesį į savo odos tipą. 


 • Jautri oda. Sudirgusi, perštinti oda paprastai laikoma jautria. Jautrumas, tempimas ir niežulys gali lydėti nuolatos arba pasireikšti tik panaudojus tam tikras kosmetikos priemones. Įprasta praktika rodo, kad jautrios odos savininkams dažniausiai tinka priemonės su PHA rūgštimis: jos dirgina žymiai mažiau nei kiti cheminiai šveitikliai. Mechaninio šveitimo metodo šiuo atveju rinktis nerekomenduotina. Bet kokiu atveju, prieš atliekant veido odos šveitimą, verta pasitarti su savo kosmetologu.

 • Sausa oda. Žvelgiant išoriškai, sausa oda dažnai atrodo negyvybinga, papilkėjusi ir pleiskanojanti, o palietus juntamas šiurkštumas. Šio odos tipo šveitimui galima rinktis priemones su AHA (pavyzdžiui, glikolio rūgštimi), nes jos greitai prasiskverbia pro paviršinį odos sluoksnį, taip padėdamos vėliau užteptoms drėkinamosioms priemonėms lengviau atlikti savo užduotį: drėkinti naujas odos ląsteles.

 • Riebi oda. Iš pažiūros blizganti, tarsi plonyčiu aliejaus sluoksniu padengta oda. Dažnai pastebimi ir užsikimšę komedonai (inkštirai). Galima teigti, kad šis odos tipas geriausiai toleruoja tiek mechaninius, tiek cheminius šveitimus. Riebią odą galima šveisti dažniau nei kartą į savaitę, bet vėlgi: svarbu nepersistengti. Geriausios priemonės šveitimui riebiaodžiams gali būti praturtintos BHA rūgštimis arba retinoidais.  

 • Mišri oda. Tai – sausos ir riebios odos mišinys. Vadinamoji T zona gali būti riebesnė, dienos eigoje blizgėti, kai tuo tarpu skruostai lieka sausi ir šiurkštesni. Mišrią odą rekomenduojama šveisti daugiausia du kartus per savaitę, idealiausia – vieną. Mišrioms odoms labiausiai tiks rūgštiniai BHA arba PHA šveitikliai. 

 • Normali oda. Šis odos tipas – tikras aukso vidurys: vyrauja sveikas drėgmės ir riebalų balansas, ji nėra išsausėjusi, atrodo graži ir sveika. Normali oda pasižymi tvirtumu, nėra dirgli, tad ją šveisti geriausia kartą per savaitę. Galite rinktis tiek mechaninius, tiek cheminius šveitimo būdus. 

 • Aknės paveikta, spuoguota oda. Tai – ne odos tipas, o odos būklė, tačiau atskirai ją aptarti tiesiog būtina. Bet koks bėrimas, ar tai būtų mažyčiai spuogai, ar cistiniai dariniai, signalizuoja apie organizme esantį uždegimą. Svarbu dar kartą akcentuoti ŠVELNUMĄ: jokio mechaninio šveitimo. Mechaninis šveitimo būdas gali išnešioti bakterijas po visą veido odą ir dar labiau padidinti spuogelių kiekį. Apskritai šiai probleminei odos būklei rekomenduojama naudoti tik cheminius šveitiklius. Rinkitės priemones su retinoidais, glikolio arba salicilo rūgštimis. Ir, svarbiausia, prieš imantis bet kokių naujų odos priežiūros žingsnių, pasitarkite su dermatologu arba kosmetologu.  


Veido odos šveitimas: geriausios priemonės


Tobuliausi eksfoliacijos rezultatai namuose pasiekiami tik su kokybiškais šveitikliais. Jais apsirūpinti padės el. parduotuvė Asian Blossom. Rekomenduojame rinktis švelnias, gelinės konsistencijos priemones, be jokių abrazyvinių dalelių:  


 • COSRX Low pH Good Night Soft Peeling Gel: švelnus šveičiamasis gelis. Švelnus šveičiamasis gelis su PHA rūgštimis ir natūraliais ekstraktais gerina odos tekstūrą ir ją atnaujina. PHA (laktobiono) rūgštis šveičia negyvas odos ląsteles, gerina naudingųjų medžiagų įsisavinimą, drėkina gilesniuose sluoksniuose. Bambuko stiebo milteliai papildomai pašalina suragėjusį sluoksnį, valo poras, lygina jos paviršių, sugrąžina skaistumą. Priemonės pH yra artimas odos pH, todėl nedirgina ir tinka jautriai odai. 

 • Beauty of Joseon Dynasty Apricot Blossom Peeling Gel: pilingo gelis su abrikosų ekstraktu. Švelnus veido pilingas su natūraliais abrikosų fermentais ir obuolių ekstraktu pašalina negyvų odos ląstelių sluoksnį, nešvarumų sankaupas porose, suteikia odai skaistumo. Sudėtyje esantys enzimai skatina odos apykaitos procesus, gerina veikliųjų medžiagų įsisavinimą. Abrikosų ekstraktas taip pat pasižymi maitinančiomis ir minkštinančiomis savybėmis, gausus mikroelementų ir mineralų, tokių kaip: magnis, geležis, fosforas, taip pat vitaminų C, P, B1, B2, B15.

 • Jigott Vita Solution 12 Calming Peeling Gel: raminantis veido pilingas. Gelinis veido pilingas, pasižymintis raminančiomis savybėmis, labiausiai tiks probleminės, riebios ir mišrios odos priežiūrai. Šis pilingas tirpdo, nušveičia negyvų ląstelių sluoksnį, mažina riebalų perteklių, pašalina kitus nešvarumus ne tik nuo veido paviršiaus, bet ir iš pačių porų. Sudėtyje esantis baltojo gluosnio žievės ekstraktas veikia priešuždegimiškai.

 • Pyunkang Yul Peeling Gel: veido pilingas. Švelnus veido pilingas, kuris padaro odą švarią ir švelnią. Sudėtyje yra salicilo rūgštis, kuri pašalina negyvųjų ląstelių sluoksnį, lygina odos toną ir mikroreljefą. Mažina uždegimus ir veikia antibakteriškai, kontroliuoja sebumo išsiskyrimą ir valo poras. Alantoinas drėkina odą, ramina ją ir veikia kaip antioksidantas. Tinka visiems odos tipams. 

Kiekvienas odos tipas reikalauja savitos ir rūpestingos priežiūros. Norisi akcentuoti, kad, atliekant veido odos šveitimą, ypatingai svarbu išlaikyti BALANSĄ. Eksfolijuojant veido odą laiku ir taisyklingai, šis grožio ritualas puoselės Jūsų odą, ją skaistins, glotnins, o svarbiausia – paklos tvirtus pamatus kitų priemonių įsigėrimui.