Kuo naudingos medetkos veido odai?

Kuo naudingos medetkos veido odai?

Medetkos: nuo senovės medicinos iki šiuolaikinės korejietiškos kosmetikos

Medetkos nuo seno naudojamos ne tik kosmetikoje, bet ir tradicinėje medicinoje, kulinarijoje bei odos gydymo priemonėse. Jų vaistinės savybės buvo žinomos jau Antikos laikais – medetkų užpilai ir tepalai buvo naudojami žaizdoms gydyti, odos uždegimams mažinti, o arbatomis gydydavo gerklės skausmą bei virškinimo sutrikimus. Be to, jos dažnai naudojamos homeopatijoje bei natūralios medicinos mišiniuose nuo uždegimų, skrandžio opų ir imuniteto stiprinimo. Korejietiškoje kosmetikoje medetkų ekstraktas pradėtas naudoti maždaug XX a. pabaigoje, kai K-Beauty pramonė ėmė populiarinti natūralius ingredientus. Dėl savo švelnaus, bet veiksmingo poveikio medetkos greitai tapo vienu iš mėgstamiausių komponentų raminančiose ir odą atkuriančiose veido priežiūros priemonėse, o priemonės su šiuo ingredientu sulaukia daug puikių atsiliepimų tarp moterų visame pasaulyje.

Medetkos kosmetikoje: kuo jos naudingos odai?

Medetkų ekstraktas dažnai randamas odos priežiūros favoritų sąraše – jis dažnai sutinkamas veido kremuose, serumuose, tonikuose ir kitose priemonėse dėl savo raminančių, drėkinančių ir atkuriamųjų savybių. Štai keletas pagrindinių priežasčių, kodėl medetkos nusipelno ypatingo dėmesio odos priežiūros priemonių sudėtyje:

  • Ramina sudirgusią ir jautrią odą – medetkos veikia kaip natūralus priešuždegiminis agentas, mažinantis paraudimus, niežėjimą ir odos diskomfortą. Jos ypač tinka turint rosacea (rožinę) ar kitoms uždegiminėms odos ligoms.
  • Pagreitina žaizdelių ir spuogų gijimą – dėl savo gydomųjų savybių, medetkos padeda greičiau atsinaujinti odai, todėl jos dažnai naudojamos priemonėse, skirtose aknės pažeistai odai.
  • Lėtina odos senėjimo procesus – turėdamos stiprių antioksidacinių savybių, medetkos apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, kurie yra viena iš priešlaikinio raukšlių atsiradimo priežasčių. 
  • Gerina kraujotaką odoje – o tai reiškia, kad ląstelės geriau aprūpinamos deguonimi ir maistinėmis medžiagomis. Dėl šių savybių medetkos dažnai naudojamos kosmetikoje, skirtoje tiek jaunai, tiek brandžiai odai.

Medetkos plaukams: kuo jos naudingos?

Be naudos odai, medetkos yra labai vertingas ingredientas plaukų priežiūros produktuose. Jos dažnai naudojamos šampūnuose ir kondicionieriuose, skirtuose jautriai galvos odai ar linkusiems slinkti plaukams.

Pagrindinės medetkų naudos plaukams:

  • Mažina galvos odos niežėjimą ir sudirgimą.
  • Skatina plaukų augimą, nes gerina kraujotaką galvos odoje.
  • Reguliuoja riebalų išsiskyrimą, todėl gali būti naudinga tiek riebiai, tiek sausai galvos odai.
  • Stiprina plaukų šaknis, mažindama jų slinkimą.

Vienas iš populiariausių produktų su medetkomis plaukų priežiūrai yra Daeng Gi Meo Ri Dlae Soo Hair Loss Care Shampoo – šampūnas su žolelių ekstraktais, kuris ne tik mažina plaukų slinkimą, bet ir ramina jautrią galvos odą. Jo sudėtyje esantis medetkų ekstraktas veikia kaip natūralus priešuždegiminis komponentas, padedantis sumažinti galvos odos niežėjimą, paraudimus ir pleiskanojimą. Be to, šampūnas praturtintas ženšenio, asiūklio ir kitų vaistažolių ekstraktais, kurie stiprina plaukų šaknis, gerina galvos odos kraujotaką ir skatina plaukų augimą.

Populiariausios veido priežiūros priemonės su medetkų ekstraktu

Korejietiška kosmetika išsiskiria natūralių ingredientų ir pažangių technologijų deriniu, todėl medetkos čia naudojamos ne veltui – jos kruopščiai įtraukiamos į formules, kad veiksmingai išnaudotų savo raminamąsias ir atkuriamąsias savybes. Jeigu ieškote efektyvių priemonių su medetkų ekstraktu, rekomenduojame šiuos produktus: 

  1. iUNIK Calendula Complete Cleansing Oil Šis aliejinis veido prausiklis su medetkomis švelniai, bet efektyviai pašalina nešvarumus ir makiažą. Jo sudėtyje esantis medetkų ekstraktas ramina odą ir mažina sudirgimus. Lengva priemonės tekstūra, kuri nekemša porų, todėl tinkama riebiai ir mišriai odai.
  2. Fraijour Original Herb Wormwood Calming TonerNors pagrindinis ingredientas yra pelynas, šiame veido tonike taip pat yra medetkų, kurios ramina odą ir padeda atkurti drėgmės balansą. Tonikas idealiai tinka tiems, kurie nori sureguliuoti sebumo išsiskyrimą ir paskatinti bėrimų gijimą.
  3. Mary&May Calendula Peptide Ageless Sleeping MaskTai naktinė veido kaukė su medetkomis, kuri intensyviai ramina, drėkina ir skatina odos atsinaujinimą miego metu. Jos sudėtyje esantys peptidai stiprina odos elastingumą, o medetkų ekstraktas mažina sudirgimą ir suteikia odai sveiko švytėjimo. Lengva gelinė tekstūra greitai susigeria, neapsunkina odos ir ryte leidžia pabusti su atgaivinta, švelnia bei sudrėkinta veido oda.

Ar medetkos tinka visiems odos tipams? Kada jų geriau vengti?

Nors medetkų ekstraktas yra plačiai vertinamas dėl savo švelnumo ir raminamųjų savybių, jis ne visada tinka visų tipų odai. Labai riebi oda, turinti didelę sebumo gamybą, gali nereaguoti į medetkas taip teigiamai, kaip sausa ar jautri oda. Kai kuriose formulėse medetkų ekstraktas derinamas su augaliniais aliejais, kurie, nors ir naudingi sausai ar sudirgusiai odai, gali būti per sunkūs riebią odą turintiems žmonėms ir skatinti porų užsikimšimą bei komedonų susidarymą.

Taip pat atsargiai reikėtų naudoti medetkas, jei turite polinkį į augalines alergijas ar labai jautrią odą. Medetkos priklauso Asteraceae (astrinių) šeimai, kuriai taip pat priklauso ramunėlės, saulėgrąžos ir kiaulpienės – žmonės, jautrūs šiems augalams, gali patirti lengvą alerginę reakciją, pasireiškiančią niežuliu, paraudimu ar bėrimu. Dėl šios priežasties, jei jūsų oda yra itin reaktyvi, prieš naudojant medetkų ekstraktą turinčius produktus rekomenduojama atlikti bandomąjį testą ant nedidelio odos ploto.

Kitas atvejis, kai medetkų produktai gali būti mažiau veiksmingi, yra stipriai dehidratuota oda, kuri reikalauja intensyvesnio drėkinimo. Kadangi medetkos pirmiausia pasižymi raminamuoju ir priešuždegiminiu poveikiu, jos vienos ne visada gali suteikti pakankamą drėkinimą – todėl geriausia jas naudoti kartu su hialurono rūgštimi, glicerinu ar kitais drėkinančiais ingredientais. Taip pat reikėtų vengti derinti medetkas su stipriomis AHA/BHA rūgštimis, nes jos gali sudirginti jautrią odą ir sumažinti medetkų raminamąjį poveikį.

Ar verta išbandyti medetkas savo odos ir plaukų priežiūroje?

Medetkos – tai vienas universaliausių vaistinių augalų, naudojamų ne tik veido ir plaukų kosmetikoje, bet ir įvairiose gydomosiose priemonėse. Jų priešuždegiminės, raminamosios ir regeneruojančios savybės daro jas nepakeičiamu ingredientu, padedančiu mažinti odos sudirgimus, stiprinti apsauginį barjerą ir skatinti natūralų odos gijimą. Dėl savo švelnumo jos tinkamos net jautriai ar probleminei odai, o kosmetikoje dažnai derinamos su kitais augaliniais ekstraktais, kad poveikis būtų dar efektyvesnis.

Jei ieškote kokybiškų korėjietiškų priemonių su medetkų ekstraktu, rekomenduojame išbandyti korėjietiškus veido kremus, serumus ir šampūnus, kuriuose šis ingredientas derinamas su kitomis naudingomis medžiagomis. Apsilankykite mūsų parduotuvėje asianblossom.lt, kur dažnai taikomos akcijos ir specialūs pasiūlymai, todėl puikios ir veiksmingos priemonės bus už dar prieinamesnę kainą!

Susijęs įrašas

Azijinė centelė: grožio perlas Jūsų odai

Azijinė centelė: grožio perlas Jūsų odai

Žalia, smulki, bet galinga: ko gero, taip geriausiai galima apibūdinti azijinę centelę. Ši žolelė, jau kelis amžius naudojama tradicinėje Azijos medicinoje, vis labiau populiarėja ir kaip kosmetikos priemonių ingredientas. O liaupsinti šį augalą tikrai yra dėl ko: centelė suteikia daugybę naudos visoms odos būklėms, bet ypač – jautriai, žaizdotai ar aknės paveiktai odai. Pats metas aptarti, kuo ji tokia ypatinga?

Lakštinė veido kaukė: patogumas ir greitis odos grožiui

Lakštinė veido kaukė: patogumas ir greitis odos grožiui

Ko gero, kiekviena moteris mėgsta palepinti savo veido odą kauke. O jų grožio prekių lentynose nugulus plačiausia įvairovė: drėkinančios, šildančios, gaivinančios, maitinančios ir kitos. Tačiau bene populiariausias moterų pasirinkimas šiomis dienomis – lakštinės veido kaukės, savo patogumu pavergiančios vis daugiau širdžių. Domimės, kas tos lakštinės kaukės, kaip taisyklingai jas naudoti ir kokių naudų mūsų odai jos gali suteikti?

Niacinamidas kosmetikoje – kas tai ir kokia nauda veido odai?

Niacinamidas kosmetikoje – kas tai ir kokia nauda veido odai?

Niacinamidas yra vienas populiariausių odos priežiūros ingredientų, kuris dėl savo universalumo ir efektyvumo pelnė kosmetikos entuziastų bei dermatologų pripažinimą visame pasaulyje. Šis aktyvusis ingredientas, dar žinomas kaip vitaminas B3, ne tik gerina odos būklę, bet ir padeda spręsti daugybę problemų – nuo pigmentinių dėmių iki riebalų pertekliaus reguliavimo. Niacinamidas randamas įvairiose veido priežiūros priemonėse: serumuose, kremuose, kaukėse ir tonikuose. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra niacinamidas, kokia jo nauda odai, kokiomis koncentracijomis jis naudojamas ir su kokiais kitais ingredientais jį geriausia derinti.

Odos jaunystei ir grožiui: bakučiolis

Odos jaunystei ir grožiui: bakučiolis

Grožio industrija mūsų dienomis išties dinamiška ir inovatyvi. Rodos, apie veido odos priežiūrą žinome kone viską. Ar tikrai? Kovoje prieš odos raukšles dažniausiai minimas ir liaupsinamas yra retinolis. Deja, jo naudojimas dažnai sukelia nepageidaujamų pašalinių reakcijų: oda gali parausti, sudirgti, tapti ypatingai jautri saulėkaitoje. Laimei, rinkoje vis labiau populiarėja bakučiolis: kiek mažiau girdėtas, tačiau pasižymintis kone identiškomis savybėmis siekiant išsaugoti odos jaunystę. Ir, svarbiausia – nesukeliantis jokio dirginimo. Kviečiame su naująja odos priežiūros superžvaigžde susipažinti plačiau.

Pažeistas odos hidrolipidinis sluoksnis: priežastys ir sprendimai

Pažeistas odos hidrolipidinis sluoksnis: priežastys ir sprendimai

Didžiausias žmogaus kūno organas yra ne kas kitas, o ODA. Ji sudaro net 8 – 10 proc. bendros kūno masės. Pagrindinė jos funkcija – apsaugoti mus nuo žalingų aplinkos veiksnių. Nors visi trokšta turėti skaisčią ir sveiką odą, kartais sunku išvengti pažeidimų, pakeičiančių odos būklę iš esmės. Čia aptarsime vieną dažniausių ir opiausių problemų, su kuria susidurti gali kiekvienas: tai pažeistas odos hidrolipidinis sluoksnis, arba kitaip – dehidratavusi oda. Kas tai yra ir kaip to išvengti?