Blog
Retinolio nauda odai: kodėl šis ingredientas toks ypatingas?
Retinolis – tai vienas labiausiai mokslinių tyrimų patvirtintų ingredientų, padedančių kovoti su odos senėjimu, netobulumais ir atstatyti sveiką veido odos išvaizdą. Nors jo poveikis odai yra neabejotinas, tinkamas naudojimas yra būtinas, kad būtų išvengta galimo sudirginimo ar kitų šalutinių poveikių.
Produktų sudėtis: į ką atkreipti dėmesį?
Ingredientai rašomi oficialiais INCI pavadinimais
Kosmetikos produktų etiketės nurodo ne tik produkto pavadinimą ir pagrindines savybes, bet ir visus sudėtyje esančius ingredientus – INCI sąrašą. Tai oficiali kosmetikos sudedamųjų dalių pavadinimų sistema, pagrįsta moksline nomenklatūra, naudojama visame pasaulyje – INCI (ang. International Nomenclature (of) Cosmetics Ingredients).
INCI labai naudingas žymint ingredientus, kad jie būtų suprantami kaip tas pats produktas visomis kalbomis. Pavyzdžiui, kokosų aliejus pagal INCI sistemą pavadintas COCOS NUCIFERA OIL, ir visomis kalbomis aišku, apie kokį ingredientą šnekama.
Augaliniai ingredientai atpažįstami lengviau, kadangi jie žymimi lotyniškais pavadinimais (dviejų-trijų žodžių junginiu) ir neretai pridedamas jų paprastesnis pavadinimas skliausteliuose: Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract – papajų vaisiaus ekstraktas, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract – arbatmedžio lapų ekstraktas, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) extract – brokolių ekstraktas.
Lakštinė veido kaukė: patogumas ir greitis odos grožiui
Ko gero, kiekviena moteris mėgsta palepinti savo veido odą kauke. O jų grožio prekių lentynose nugulus plačiausia įvairovė: drėkinančios, šildančios, gaivinančios, maitinančios ir kitos. Tačiau bene populiariausias moterų pasirinkimas šiomis dienomis – lakštinės veido kaukės, savo patogumu pavergiančios vis daugiau širdžių. Domimės, kas tos lakštinės kaukės, kaip taisyklingai jas naudoti ir kokių naudų mūsų odai jos gali suteikti?
Odos jaunystei ir grožiui: bakučiolis
Grožio industrija mūsų dienomis išties dinamiška ir inovatyvi. Rodos, apie veido odos priežiūrą žinome kone viską. Ar tikrai? Kovoje prieš odos raukšles dažniausiai minimas ir liaupsinamas yra retinolis. Deja, jo naudojimas dažnai sukelia nepageidaujamų pašalinių reakcijų: oda gali parausti, sudirgti, tapti ypatingai jautri saulėkaitoje. Laimei, rinkoje vis labiau populiarėja bakučiolis: kiek mažiau girdėtas, tačiau pasižymintis kone identiškomis savybėmis siekiant išsaugoti odos jaunystę. Ir, svarbiausia – nesukeliantis jokio dirginimo. Kviečiame su naująja odos priežiūros superžvaigžde susipažinti plačiau.
Pažeistas odos hidrolipidinis sluoksnis: priežastys ir sprendimai
Didžiausias žmogaus kūno organas yra ne kas kitas, o ODA. Ji sudaro net 8 – 10 proc. bendros kūno masės. Pagrindinė jos funkcija – apsaugoti mus nuo žalingų aplinkos veiksnių. Nors visi trokšta turėti skaisčią ir sveiką odą, kartais sunku išvengti pažeidimų, pakeičiančių odos būklę iš esmės. Čia aptarsime vieną dažniausių ir opiausių problemų, su kuria susidurti gali kiekvienas: tai pažeistas odos hidrolipidinis sluoksnis, arba kitaip – dehidratavusi oda. Kas tai yra ir kaip to išvengti?
Sveikos odos atmintinė: ką daryti nudegus saulėje?
Pagaliau prasidėjo taip ilgai laukta vasara. Maudynės jūros pursluose, išsvajotos atostogos ir saulės šiluma kaip mat nudažo gyvenimą naujomis spalvomis. Tačiau, užsibuvus saulėkaitoje per ilgai, galime padaryti didžiulę žalą savo veido ir kūno odai. Šį kartą plėtojame būtent šią temą: kokia yra nudegusi oda, kaip ją nuraminti ir išvengti nudegimo ateityje?