Lakštinė veido kaukė: patogumas ir greitis odos grožiui

Lakštinė veido kaukė: patogumas ir greitis odos grožiui

Ko gero, kiekviena moteris mėgsta palepinti savo veido odą kauke. O jų grožio prekių lentynose nugulus plačiausia įvairovė: drėkinančios, šildančios, gaivinančios, maitinančios ir kitos. Tačiau bene populiariausias moterų pasirinkimas šiomis dienomis – lakštinės veido kaukės, savo patogumu pavergiančios vis daugiau širdžių. Domimės, kas tos lakštinės kaukės, kaip taisyklingai jas naudoti ir kokių naudų mūsų odai jos gali suteikti?


Ištakos ir populiarumas

Lakštinė veido kaukė, kaip odos priežiūros priemonė, išrasta ir imta naudoti Japonijoje ir Pietų Korėjoje. Tai – plonytis audinio ar kitos medžiagos lakštas, gausiai suvilgytas veikliosiomis medžiagomis ir supakuotas individualioje pakuotėje. Kaukės lakštas gali būti pagamintas iš medvilnės, viskozės, gelio, popieriaus, folijos ar kitų medžiagų. Dėka šio lakšto, aktyvieji kaukės ingredientai gali efektyviau įsigerti į odą. Tai tarsi apsauginis skydas, sulaikantis ingredientus nuo išgaravimo į orą. Šis inovatyvus produktas iš esmės sudrebino grožio rinką Azijoje, o vėliau – Europoje ir Amerikoje. Išties, ne veltui: būtent lakštinės kaukės išsiskiria savo patogumu. Dėka plonos pakuotės, jas patogu pasiimti su savimi ir higieniškai naudoti tiek namuose, tiek išvykose. Ir nors šių kaukių naudojimas itin lengvas ir paprastas, yra keletas patarimų, kurių vertėtų laikytis. Pasidomėkime kartu:


 • Kruopštus veido plovimas. Kaip aplikuojant bet kurią kitą kosmetinę priemonę, taip pat ir norint pasilepinti lakštine kauke, veido oda privalo būti švari. Padengus kauke neplautą veido odą, kaukės ingredientai iš esmės praranda savo galią ir norimo efekto tikrai nesuteiks.

 • Tinkamas laiko intervalas. Mažiau visada yra daugiau. Lakštinę kaukę laikyti ant odos patariama ne ilgiau kaip 20 minučių. Idealiausia atsižvelgti į gamintojo nurodymus ant pakuotės, tačiau standartiškai šios kaukės laikomos po 15 – 20 minučių.

 • Rutinos užbaigimas. Jei po kaukės nuėmimo ant odos liko neįsigėrusio serumo, švelniai pirštais įtapšnokite jį į odą. Toliau galite tęsti įprastą grožio ritualų rutiną: palepinti odą kremu arba SPF. 


Kokią kaukę pasirinkti?


Nors lakštinės kaukės – išties universalios kosmetinės priemonės, jų sudėtiniai ingredientai dažnai kardinaliai skiriasi, tad ir norimą poveikį jos suteikia skirtingą. Natūralu. Tad kaip išsirinkti kaukę, tinkamą būtent Jums? Atsižvelkite į savo odos tipą! Pasakojame plačiau:


 • Riebi oda. Šiam odos tipui naudingiausios bus kaukės, savo sudėtyje turinčios retinolio, molio arba medžio anglies. Šie ingredientai gali sumažinti porėtumą ir odos blizgesį. Patartina vengti itin kvapnių kaukių – jos gali sujautrinti odą.

 • Sausa arba dehidratavusi oda. Tiek vienam, tiek kitam odos tipui gauti drėgmės ir ją išlaikyti yra svarbiausia. Rekomenduotina ieškoti kaukių, prisotintų aktyviais drėkikliais, tokiais kaip: alavijas, keramidai, vanduo, peptidai, hialuronas, glicerinas, ramunėlės. 

 • Brandi oda. Šiam odos tipui geriausiai pasitarnaus kaukės, prisotintos AHA rūgštimis, pavyzdžiui, pieno arba glikolio. Šie ingredientai gali padėti skaistinti odą, suteikti jaunatviško spindesio.


Pažymėtina, kad drėkinanti lakštinė kaukė yra tinkama iš esmės visiems odos tipams, o ypač – po saulės vonių. Norint padidinti gaivinimo efektą, prieš naudojant, kaukę galima kelias minutes palaikyti šaldytuve. Svarbu atkreipti dėmesį ir į kaukės naudojimo dažnį. Čia, vėlgi, idealiai galioja taisyklė „mažiau yra daugiau“. Jeigu Jūsų kaukė prisotinta retinoliu ar rūgštimis, idealus variantas ją naudoti – vos kartą per savaitę. Drėkinančias, „lengvesnes“ kaukes galima naudoti dažniau, tačiau bet kuriuo atveju svarbu nepersistengti. 


Apibendrinant, galima išskirti šias pagrindines lakštinių kaukių naudas mūsų odai:

 • Efektyviai drėkina (gali suteikti odai didelį drėgmės kiekį, taip didinant jos putlumą ir skaistumą);

 • Palaiko ir stiprina odos apsauginį barjerą (priklausomai nuo sudėtinių ingredientų, pavyzdžiui, vitamino B5, kaukės gali padėti palaikyti sveiką odos paviršinį sluoksnį);

 • Maitina odą, suteikia spindesio (lakštinės kaukės, praturtintos odą šviesinančiais ingredientais, pavyzdžiui, vitaminu C, gali akimirksniu suteikti odai švytėjimo). 

Nors lakštinės kaukės – išties inovatyvus ir naudingas odai produktas, svarbu atsiminti, kad jis nėra panacėja. Pagrindinė kaukės užduotis yra pridrėkinti, prisotinti odą reikiamais ingredientais, o ne ją išvalyti arba nušveisti. Tam puikiai tiks jau kitos priemonės. 
Lakštinių kaukių asorti: atraskite geriausią sau!


Kaip žinia, el. parduotuvė „Asian Blossom“ gali didžiuotis plačiu azijietiškos kosmetikos priemonių asortimentu. Lakštinės veido kaukės – ne išimtis. Siūlome išbandyti ir pasilepinti:


 • Pyunkang Yul Highly Moisturizing Essence mask: intensyviai raminanti ir drėkinanti lakštinė kaukė. Intensyviai raminanti ir drėkinanti lakštinė kaukė praturtinta legendine Pyunkang Yul esencija su astragalo ekstraktu. Nuramina jautrią ir raustančią odą, mažina sudirgimus. Sudėtyje taip pat yra kelių molekulinių dydžių hialurono rūgštis, pantenolis ir betainas, kurie praturtina odą drėgme giliuose sluoksniuose ir apsaugo ją. 

 • Torriden Dive-In Low Molecule Hyaluronic Acid Mask: drėkinanti lakštinė kaukė su hialurono rūgštimi. Hipoalerginė lakštinė veido kaukė, kuri giliai drėkina bei ramina odą. Hialurono rūgštis suteikia ilgalaikį ir gilų drėkinimą, atgaivina odą, putlina ją. Pantenolis, alantoinas ir trehalozė palaiko odos drėgmės lygį, mažina sudirgimus, suteikia komforto jausmą. Celiuliozės kaukės lakštas puikiai priglunda prie odos ir užtikrina kokybišką veikliųjų medžiagų įsisavinimą.

 • Mizon Joyful Time Essence Mask: lakštinė kaukė su sraigių mucinu. Lakštinė veido kaukė su fermentuotais komponentais ir peptidais, skirta odos atstatymui. Priemonė akimirksniu atstato odos drėgmės trūkumą ir stangrumą. Aktyvinami odos regeneracijos procesai, lyginamos smulkios raukšlelės ir didinamas odos atsparumas.

 • Benton Fermentation Mask Pack: lakštinė kaukė. Lakštinė veido kaukė su fermentuotais komponentais ir peptidais, skirta odos atstatymui. Priemonė akimirksniu atstato odos drėgmės trūkumą ir stangrumą. Aktyvinami odos regeneracijos procesai, lyginamos smulkios raukšlelės ir didinamas odos atsparumas.