Viskas, ką reikia žinoti apie peptidus: nuo veido odos priežiūros iki plaukų papildų

Viskas, ką reikia žinoti apie peptidus: nuo veido odos priežiūros iki plaukų papildų

Kas yra peptidai ir kodėl jie tokie svarbūs odai bei plaukams?

Peptidai – tai mažos baltymų molekulės, sudarytos iš aminorūgščių grandinių, kurios yra svarbios odos ir plaukų struktūrai. Organizme peptidai veikia kaip biocheminiai signalai, skatinantys kolageno gamybą, odos regeneraciją ir net plaukų augimą. Jie yra neatsiejama natūralių odos atsinaujinimo procesų dalis, todėl jų naudojimas kosmetikoje padeda sulėtinti senėjimą, sumažinti uždegimus ir stiprinti odos barjerą.

Įdomu tai, kad peptidai kosmetikoje gali būti išgaunami iš įvairių natūralių šaltinių, tokių kaip jūrinės kilmės organizmai, sojų baltymai ar net pieno peptidai. Taip pat jie gali būti sintetinami laboratorijose, siekiant tiksliai atkartoti natūralius mechanizmus. Modernios technologijos leidžia sukurti itin stabilias peptidų formas, kurios efektyviai įsigeria į odą ir veikia ten, kur jų labiausiai reikia.

Peptidų rūšys ir jų poveikis

Peptidai yra skirstomi pagal jų funkcijas ir veikimo mechanizmą, o jų efektyvumas priklauso nuo rūšies bei derinimo su kitomis veikliosiomis medžiagomis.

  • Signaliniai peptidai – vieni svarbiausių peptidų, kurie skatina kolageno, elastino ir kitų struktūrinių baltymų gamybą. Pavyzdžiui, Palmitoyl Pentapeptide-4 (Matrixyl) stimuliuoja kolageno sintezę, padeda mažinti raukšles ir gerinti odos tekstūrą. 
  • Neuropeptidai – veikia kaip natūralus "botoksas", nes atpalaiduoja veido raumenis, mažindami mimikos raukšles. Acetyl Hexapeptide-3 ir Tripeptide-10 Citrulline mažina veido raumenų įtampą, todėl oda atrodo lygesnė ir švelnesnė.
  • Transportiniai peptidai – padeda pernešti naudingas medžiagas į gilesnius odos sluoksnius. Copper Peptides (GHK-Cu) yra itin efektyvūs regeneruojant odą ir skatindami žaizdų gijimą, nes perneša vario jonus, reikalingus kolageno ir elastino sintezei.
  • Antimikrobiniai peptidai – turi stiprių antibakterinių savybių, todėl gali padėti kovoti su aknės bakterijomis ir sumažinti uždegiminius procesus odoje. Dipeptide-2 ir Hexapeptide-11 yra dažniausiai naudojami ingredientai aknės gydymui, nes jie padeda subalansuoti mikroflorą ir apsaugo odą nuo patogenų.

Peptidai – botokso alternatyva?

Neuropeptidai veikia periferinius nervinius signalus, mažindami raumenų susitraukimą. Jie slopina neurotransmiterių išsiskyrimą, todėl veido raumenys atsipalaiduoja, o mimikos raukšlės tampa mažiau pastebimos. Pavyzdžiui, Argireline blokuoja tam tikrus nervinius signalus, dėl kurių raumenys mažiau susitraukia, taip sumažindamas smulkių raukšlių gylį. Skirtingai nuo botokso, kuris visiškai blokuoja nervinius impulsus ir sukelia ilgalaikį raumenų paralyžių, neuropeptidai tik sumažina jų aktyvumą, todėl mimika išlieka natūrali, bet mažiau ryški. Dėl to jie veiksmingai mažina paviršines mimikos raukšles, ypač kaktos srityje, aplink akis ir lūpas, kur dažniausiai formuojasi smulkios linijos dėl veido išraiškų. Tačiau neuropeptidai negali visiškai išlyginti gilių raukšlių, nes jų poveikis nėra toks stiprus kaip botulino toksino. Be to, jų efektas yra laikinas ir reikalauja nuolatinio naudojimo – vos nustojus tepti priemones su neuropeptidais, raumenų aktyvumas palaipsniui grįžta į normalią būseną. Todėl neuropeptidai laikomi geru prevenciniu sprendimu, tačiau gilesnių raukšlių mažinimui jie nėra tokie veiksmingi kaip injekcijos.

Peptidai plaukų priežiūroje

Peptidai ne tik naudingi veidui, bet ir itin veiksmingi plaukų priežiūroje. Jie stiprina plaukų folikulus, gerina galvos odos būklę, mažina plaukų slinkimą ir skatina stipresnių, sveikesnių plaukų augimą. Plaukų slinkimas dažnai kyla dėl silpnų folikulų, galvos odos disbalanso ar sumažėjusios kolageno gamybos, todėl peptidai tampa nepakeičiamu ingredientu plaukų priežiūros produktuose. Jie gali būti naudojami šampūnuose, kondicionieriuose, plaukų serumuose ir galvos odos esencijose.

Vieni iš svarbiausių peptidų plaukams yra Copper Peptides (GHK-Cu), kurie gerina kraujotaką galvos odoje, stiprina folikulus ir skatina naujų plaukų augimą. Palmitoyl Tetrapeptide-20 padeda apsaugoti plaukų struktūrą, mažina UV spindulių ir oksidacinio streso žalą. Taip pat svarbūs Matrikiniai peptidai, kurie palaiko plaukų atsinaujinimo procesus ir saugo nuo ankstyvo slinkimo.

Mūsų asortimente išsiskiria La'dor Wonder Bubble Shampoo korėjietiškas šampūnas, turintis peptidų sudėtyje. Jis yra skirtas stiprinti plaukų šaknis, mažinti slinkimą ir suteikti plaukams apimties. Jo sudėtyje esantys peptidai ir augaliniai ekstraktai padeda subalansuoti galvos odos riebalų išsiskyrimą, todėl jis tinka tiek riebiai, tiek sausai galvos odai. 

Kaip išsirinkti geriausią produktą su peptidais?

Renkantis peptidų turinčią kosmetiką, svarbu atkreipti dėmesį į sudėtį, peptidų koncentraciją ir papildomus ingredientus, kurie sustiprina jų poveikį. Skirtingos formulės gali būti skirtos tam tikroms odos problemoms – nuo senėjimo prevencijos iki intensyvaus drėkinimo ar odos barjero stiprinimo.

MEDIPEEL+ Gold Age Tox H8 Cream – kapsulinis veido kremas su kolagenu ir peptidais, kuris padeda stangrinti ir atkurti odą. Jo sudėtyje esantis  peptidų kompleksas skatina kolageno sintezę, todėl oda tampa elastingesnė ir lygesnė. Neįprasta kreminių kapsulių ir gelio konsistencija leidžia praturtinti odą be sunkumo jausmo.

MEDIPEEL+ Peptide 9 Volume All In One Essenceveido esencija su deguonimi praturtinta formule, kuri padeda sustiprinti odos elastingumą ir atkurti drėgmės balansą. Sudėtyje esantys 9 tipų peptidai skatina ląstelių atsinaujinimą ir mažina smulkias raukšles. Užtepus ant odos priemonė švelniai putoja, kas gerina mikrocirkuliaciją ir gerina veikliųjų medžiagų įsisavinimą.

Mizon Peptide Ampoule Cream – intensyviai drėkinantis ir odos atsinaujinimą skatinantis kremas, kuris tinka įvairiems odos tipams, įskaitant sausą ir jautrią odą. Formulėje esantys peptidai kartu su niacinamidu ir adenozinu padeda sumažinti odos nelygumus ir mažina sudirgimus, todėl gali būti naudingas ne tik siekiant jauninančio poveikio.

Peptidai – tikra investicija į ilgalaikę odos ir plaukų sveikatą

Peptidai šiandien užima svarbią vietą grožio industrijoje ne be priežasties – jie skatina natūralią odos regeneraciją, stiprina apsauginį barjerą ir palaiko elastingumą, nepakenkdami odai agresyviomis priemonėmis. Tai vienas tų retų ingredientų, kuris yra ne tik veiksmingas, bet ir švelnus, todėl tinka beveik visiems odos tipams, įskaitant jautrią ir brandžią odą. Daugelis grožio priemonių siūlo greitus rezultatus, tačiau peptidai veikia kitaip – jų poveikis kaupiasi palaipsniui, ilgainiui sustiprindamas odos struktūrą, mažindamas smulkias raukšles ir gerindamas bendrą odos būklę. Jie negrąžins laiko atgal, bet padės odai atrodyti sveikai ir prižiūrėtai ilgus metus.  

Jei ieškote priemonių, kurios ne tik pagerintų jūsų odos būklę, bet ir suteiktų ilgalaikį efektą, peptidai gali tapti jūsų kasdienės rutinos pagrindu. Atraskite kruopščiai atrinktus veido serumus, kremus ir kaukes su peptidais mūsų internetinėje korėjietiškos kosmetikos parduotuvėje Lietuvoje, kur galite pirkti kokybiškas priemones už patrauklią kainą ir pasinaudoti išskirtinėmis akcijomis. 

Susijęs įrašas

Azijinė centelė: grožio perlas Jūsų odai

Azijinė centelė: grožio perlas Jūsų odai

Žalia, smulki, bet galinga: ko gero, taip geriausiai galima apibūdinti azijinę centelę. Ši žolelė, jau kelis amžius naudojama tradicinėje Azijos medicinoje, vis labiau populiarėja ir kaip kosmetikos priemonių ingredientas. O liaupsinti šį augalą tikrai yra dėl ko: centelė suteikia daugybę naudos visoms odos būklėms, bet ypač – jautriai, žaizdotai ar aknės paveiktai odai. Pats metas aptarti, kuo ji tokia ypatinga?

Lakštinė veido kaukė: patogumas ir greitis odos grožiui

Lakštinė veido kaukė: patogumas ir greitis odos grožiui

Ko gero, kiekviena moteris mėgsta palepinti savo veido odą kauke. O jų grožio prekių lentynose nugulus plačiausia įvairovė: drėkinančios, šildančios, gaivinančios, maitinančios ir kitos. Tačiau bene populiariausias moterų pasirinkimas šiomis dienomis – lakštinės veido kaukės, savo patogumu pavergiančios vis daugiau širdžių. Domimės, kas tos lakštinės kaukės, kaip taisyklingai jas naudoti ir kokių naudų mūsų odai jos gali suteikti?

Niacinamidas kosmetikoje – kas tai ir kokia nauda veido odai?

Niacinamidas kosmetikoje – kas tai ir kokia nauda veido odai?

Niacinamidas yra vienas populiariausių odos priežiūros ingredientų, kuris dėl savo universalumo ir efektyvumo pelnė kosmetikos entuziastų bei dermatologų pripažinimą visame pasaulyje. Šis aktyvusis ingredientas, dar žinomas kaip vitaminas B3, ne tik gerina odos būklę, bet ir padeda spręsti daugybę problemų – nuo pigmentinių dėmių iki riebalų pertekliaus reguliavimo. Niacinamidas randamas įvairiose veido priežiūros priemonėse: serumuose, kremuose, kaukėse ir tonikuose. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra niacinamidas, kokia jo nauda odai, kokiomis koncentracijomis jis naudojamas ir su kokiais kitais ingredientais jį geriausia derinti.

Odos jaunystei ir grožiui: bakučiolis

Odos jaunystei ir grožiui: bakučiolis

Grožio industrija mūsų dienomis išties dinamiška ir inovatyvi. Rodos, apie veido odos priežiūrą žinome kone viską. Ar tikrai? Kovoje prieš odos raukšles dažniausiai minimas ir liaupsinamas yra retinolis. Deja, jo naudojimas dažnai sukelia nepageidaujamų pašalinių reakcijų: oda gali parausti, sudirgti, tapti ypatingai jautri saulėkaitoje. Laimei, rinkoje vis labiau populiarėja bakučiolis: kiek mažiau girdėtas, tačiau pasižymintis kone identiškomis savybėmis siekiant išsaugoti odos jaunystę. Ir, svarbiausia – nesukeliantis jokio dirginimo. Kviečiame su naująja odos priežiūros superžvaigžde susipažinti plačiau.

Pažeistas odos hidrolipidinis sluoksnis: priežastys ir sprendimai

Pažeistas odos hidrolipidinis sluoksnis: priežastys ir sprendimai

Didžiausias žmogaus kūno organas yra ne kas kitas, o ODA. Ji sudaro net 8 – 10 proc. bendros kūno masės. Pagrindinė jos funkcija – apsaugoti mus nuo žalingų aplinkos veiksnių. Nors visi trokšta turėti skaisčią ir sveiką odą, kartais sunku išvengti pažeidimų, pakeičiančių odos būklę iš esmės. Čia aptarsime vieną dažniausių ir opiausių problemų, su kuria susidurti gali kiekvienas: tai pažeistas odos hidrolipidinis sluoksnis, arba kitaip – dehidratavusi oda. Kas tai yra ir kaip to išvengti?